Urządzenia akumulatorowe do ogrodu – jakie wybrać?

Urządzenia akumulatorowe

W ogrodzie potrzebujemy wiele różnych narzędzi i jak się okazuje mamy z czego wybierać. Jednym z najpopularniejszych typów dzisiaj (z racji swojej wygody i trwałości) są urządzenia akumulatorowe.

Urządzenia akumulatorowe: jaka jest ich przewaga nad innymi?

  • Pracują ciszej niż spalinowe.
  • Kabel nie ogranicza użytkownika, tak jak w przypadku elektrycznych.

Jednak de facto ich ostateczna wydajność jest uzależniona od jakości wykonania, jaką sobie zapewnimy wybierając dane urządzenie. Dla wydajności i wygody pracy w ogrodzie warto wziąć pod uwagę przy wyborze urządzeń akumulatorowych do ogrodu uwzględnione w niniejszym poradniku aspekty.

Akumulator – na co zwrócić uwagę?

Akumulator jako serce każdego z urządzeń musi pochłonąć najwięcej naszej uwagi przy wyborze. W tym wszystkim należy przede wszystkim spojrzeć baczniej na jego:

  • trwałość
  • pojemność
  • moc

Zarówno pojemność, jak i moc akumulatora definiują wydajność całego urządzenia. Obowiązuje tu oczywista zasada: cykl ładowania będzie tym dłuższy iż moc tego urządzenia jest większa. Obok wydajności moc będzie też ważna w kontekście napięcia, co ma szczególne znaczenie w kontekście dmuchawy czy wykaszarki.

Jeśli chodzi o pojemność, standardem jest 1,5-2 Ah, jeśli jednak ma się większe potrzeby na rynku można także znaleźć sprzęty o parametrach 4 Ah. Co do trwałości – im większa tym lepszej jakości sprzęt i tym dłuższy jego czas pracy. Ma to bowiem bezpośredni związek z predyspozycjami danego urządzenia akumulatorowego do przegrzania. Super dodatkiem jest w pakiecie z urządzeniem specjalna obudowa, dzięki której będzie ono chłodzone w sposób ciągły.

Poza powyższymi aspektami przy wyborze dowolnych urządzeń akumulatorowych do ogrodu należy spojrzeć na:

  • silnik (najlepiej bezszczotkowy)
  • kompatybilność
  • łatwość i intuicyjność obsługi
  • właściwe wyważenie i ciężar (najlepiej nie więcej niż 2,8 kg bez akumulatora)

Teraz, gdy już wiemy na co zwracać uwagę przy wyborze – najwyższa pora przemyśleć jakie dokładnie narzędzia wybrać.

Akumulatorowe urządzenia – jakie warto mieć w swoim ogrodzie?

Dmuchawa do liści zasilana akumulatorem

Ta opcja jest o wiele mniej wymagająca fizycznie niż w przypadku stosowania klasycznych urządzeń do porządkowania ogrodu. Akumulatorowe dmuchawy są zaprojektowane tak, aby usuwać duże ilości liści – dlatego są bardzo przydatne w miesiącach jesiennych. Te zasilane baterią dmuchawy są też idealnym narzędziem do sprzątania ogrodu, ponieważ w trakcie pracy prawdopodobnie nie zabraknie im zasilania (ponieważ cały proces zwykle nie trwa długo). Ponadto są bardzo przyjazne w obsłudze dla użytkownika.

Kosiarka zasilana akumulatorem

Kosiarki zasilane akumulatorowo są dobrym rozwiązaniem dla mniejszych trawników, są łatwe do uruchomienia i wyposażone w akumulator. Bezprzewodowa kosiarka nie emituje żadnych oparów i ma oczywistą przewagę nad zwykłą elektryczną kosiarką, gdyż nie ma w niej przewodu zasilającego, który mógłby Cię ograniczać. Niektóre z nich mają prawie takie same parametry jak maszyny napędzane benzyną, a wszystko to dzięki zaawansowanym silnikom i bardzo wydajnym akumulatorom litowo-jonowym.

Trymer do żywopłotu zasilany akumulatorem

Możesz zmniejszyć ilość pracy, która wiąże się z utrzymaniem ogrodu przy pomocy przyzwoitego akumulatorowego trymera do żywopłotu. Zaprojektowany do zastąpienia ręcznych nożyc, można go używać do przycinania oraz utrzymywania szerokiej gamy żywopłotów, drzew, roślin i krzewów w ogrodzie. Jest również zaprojektowany tak, aby był bardzo bezpieczny w użyciu.

Więcej o urządzeniach akumulatorowych możesz dowiedzieć się zaglądając na stronę: ponadczasowe-ogrody.pl