Jak przygotować ogród na przyjście mroźnej zimy?

W związku z tym, że zbliża się okres zimowy, należy zacząć przygotowania ogrodu przed nadejściem mrozów. Zadbanie o ogród jesienią tak, aby rośliny przetrwały w dobrej kondycji podczas przymrozków wymaga kilku istotnych zabiegów. Oto kilka sprawdzonych porad, jak przygotować ogród na przyjście zimy. Read more „Jak przygotować ogród na przyjście mroźnej zimy?”

Pielęgnacja trawnika po zimie – jakie zabiegi wykonać?

Co zrobić aby trawnik po zimie szybko się zazielenił, wyglądał zdrowo i pięknie? Po zimie murawa w niektórych miejscach staje się wyschnięta pożółkła, a czasami pojawiają się w niej nieestetyczne dziury. Szkody, jakie wyrządziła zima, da się jednak naprawić. Potrzeba jedynie cierpliwości i odrobiny zaangażowania. Od czego najlepiej zacząć? Warto ułożyć sobie plan działania i po kolei realizować zadania. Read more „Pielęgnacja trawnika po zimie – jakie zabiegi wykonać?”

Ostrzenie noża w kosiarce spalinowej i elektrycznej. Poradnik

Ogród czy trawnik wokół domu wyglądają najpiękniej, gdy pokrywająca je trwa jest dobrze utrzymana. Pod tym pojęciem kryją się dwa podstawowe zadania pielęgnacyjne: pierwszym z nich jest nawadnianie, drugim koszenie. Co więcej, dobrze, gdy trawę kosi się często, a najlepiej do dość niskiej wysokości. Aby tak się stało wymagane jest ostre cięcie – to ono zapewnia najlepsze rezultaty koszenia, a nie da się ukryć że noże kosiarek tępią się bardzo szybko. Stawia nas to w obliczu sporego wyzwania, jakim jest prawidłowe ich ostrzenie. Read more „Ostrzenie noża w kosiarce spalinowej i elektrycznej. Poradnik”

Dlaczego iglaki żółkną? 5 rad, jak temu zapobiec

Ekstremalne zmiany temperatury w krótkich okresach w miesiącach zimowych mogą sprawić, że wiecznie zielone iglaki zaczynają być żółtawe. Istnieje wiele różnych powodów, dla których o tej porze roku iglak może mieć co raz bardziej żółte, brązowe lub opadające igły. Czasami jest zupełnie zdrowy, innym razem nie. Read more „Dlaczego iglaki żółkną? 5 rad, jak temu zapobiec”

Szkodniki roślin ozdobnych w ogrodzie i ich zwalczanie

Żaden ogrodnik nie chce zobaczyć szkodników siejących spustoszenie na jego grzędzie pełnej roślin ozdobnych. Na szczęście możliwe jest zatrzymanie działalności tych niepożądanych gości. Z racji tego, że niektóre pestycydy mogą zaszkodzić korzystnym owadom, które faktycznie pomagają Twoim roślinom, najpierw wypróbuj te proste środki kontroli, zanim skorzystasz z mocnych środków zwalczania insektów. Read more „Szkodniki roślin ozdobnych w ogrodzie i ich zwalczanie”

Zasady podlewania roślin ogrodowych

Wiosna jest w pełnym rozkwicie, lato lada dzień, temperatura zaczyna rosnąć. Wraz ze wzrostem temperatury nasze zużycie wody idzie w górę, a duża część z tego skierowana jest na nasze trawniki, ogrody i zwłaszcza – znajdującą się tam roślinność. Łatwo jest wpaść w tryb paniki, przy pierwszych upałach – pędzisz po węża ogrodowego, aby Twoje rośliny były w pełni nawodnione, zanim opadną pod ostrymi letnimi promieniami słońca. Read more „Zasady podlewania roślin ogrodowych”