Ostrzenie noża w kosiarce spalinowej i elektrycznej. Poradnik

Ogród czy trawnik wokół domu wyglądają najpiękniej, gdy pokrywająca je trwa jest dobrze utrzymana. Pod tym pojęciem kryją się dwa podstawowe zadania pielęgnacyjne: pierwszym z nich jest nawadnianie, drugim koszenie. Co więcej, dobrze, gdy trawę kosi się często, a najlepiej do dość niskiej wysokości. Aby tak się stało wymagane jest ostre cięcie – to ono zapewnia najlepsze rezultaty koszenia, a nie da się ukryć że noże kosiarek tępią się bardzo szybko. Stawia nas to w obliczu sporego wyzwania, jakim jest prawidłowe ich ostrzenie. Read more „Ostrzenie noża w kosiarce spalinowej i elektrycznej. Poradnik”

Dlaczego iglaki żółkną? 5 rad, jak temu zapobiec

Ekstremalne zmiany temperatury w krótkich okresach w miesiącach zimowych mogą sprawić, że wiecznie zielone iglaki zaczynają być żółtawe. Istnieje wiele różnych powodów, dla których o tej porze roku iglak może mieć co raz bardziej żółte, brązowe lub opadające igły. Czasami jest zupełnie zdrowy, innym razem nie. Read more „Dlaczego iglaki żółkną? 5 rad, jak temu zapobiec”

Szkodniki roślin ozdobnych w ogrodzie i ich zwalczanie

Żaden ogrodnik nie chce zobaczyć szkodników siejących spustoszenie na jego grzędzie pełnej roślin ozdobnych. Na szczęście możliwe jest zatrzymanie działalności tych niepożądanych gości. Z racji tego, że niektóre pestycydy mogą zaszkodzić korzystnym owadom, które faktycznie pomagają Twoim roślinom, najpierw wypróbuj te proste środki kontroli, zanim skorzystasz z mocnych środków zwalczania insektów. Read more „Szkodniki roślin ozdobnych w ogrodzie i ich zwalczanie”

Zasady podlewania roślin ogrodowych

Wiosna jest w pełnym rozkwicie, lato lada dzień, temperatura zaczyna rosnąć. Wraz ze wzrostem temperatury nasze zużycie wody idzie w górę, a duża część z tego skierowana jest na nasze trawniki, ogrody i zwłaszcza – znajdującą się tam roślinność. Łatwo jest wpaść w tryb paniki, przy pierwszych upałach – pędzisz po węża ogrodowego, aby Twoje rośliny były w pełni nawodnione, zanim opadną pod ostrymi letnimi promieniami słońca. Read more „Zasady podlewania roślin ogrodowych”

Jakie rośliny sadzić na skalniaku?

Jeśli już masz przygotowany swój pierwszy skalniak – to czeka na Ciebie kolejny, jeszcze przyjemniejszy krok: sadzenie! A może już masz skalniak od dawna i po prostu teraz chcesz go odświeżyć? Bez względu na okoliczności – nasze wprowadzenie do roślin idealnie nadających się na skalniaki pozwoli Ci dobrze zacząć! Read more „Jakie rośliny sadzić na skalniaku?”

Nożyce do żywopłotu – jakie wybrać?

Ręczne strzyżenie żywopłotów może być męczącym przedsięwzięciem, zwłaszcza, jeśli Twoje nożyce nie są w stanie sprostać zadaniu. Posiadanie najlepszego narzędzia dedykowanego tej pracy może mieć znaczenie! Dzięki ogromnej ilości wzorów i rozmiarów nożyc do żywopłotu, wiedza, które narzędzie wybrać, znacznie ułatwi Ci życie. To tłumaczy, dlaczego ten temat wymaga pewnego dociekania. Read more „Nożyce do żywopłotu – jakie wybrać?”

Czym okryć rośliny na zimę?

Ogrodnicy sadzą kwiaty, krzewy i drzewa, które mogą przetrwać w ogrodzie podczas typowej pogody. Ale co może zrobić ogrodnik, gdy pogoda zaczyna być nietypowa? Nieoczekiwane mrozy mogą zniszczyć całe ogrody (!) W tym kontekście każdemu ogrodnikowi zaleca się zastanowienie nad tym, jak chronić rośliny przed zamarzaniem i jaki jest najlepszy sposób na zabezpieczenie roślin przed niskimi temperaturami. Read more „Czym okryć rośliny na zimę?”

Wiosenne prace w ogrodzie – opryski drzew, przycinanie, wertykulacja

Wiosna to bez wątpienia najbardziej pracowita pora roku dla każdego posiadacza ogródka lub działki. Po zimowym odpoczynku, kiedy nie można wykonywać żadnych prac, konieczne jest przygotowanie ogrodu do lata. Od tego, jakie zabiegi pielęgnacyjne wykonamy w tym okresie będzie zależał wygląd i kondycja ogrodu przez cały rok. Warto więc wygospodarować nieco czasu i poświęcić go właśnie swojej zieleni, aby móc się nią później cieszyć. Read more „Wiosenne prace w ogrodzie – opryski drzew, przycinanie, wertykulacja”

Zakładanie trawnika z rolki krok po kroku

Każdy ogród prezentuje się pięknie, kiedy można w nim znaleźć równo przycięty, świeżo zielony trawnik. Obecnie większość osób decyduje się na zakładanie trawnika z rolki, ponieważ jest to znacznie szybszy sposób na piękną murawę w swoim ogrodzie. Poza tym, jest to znacznie prostszy zabieg, który każdy może wykonać samodzielnie. Read more „Zakładanie trawnika z rolki krok po kroku”